Serdeczne podziękowania dla wszystkich przyjaciół i partnerów

Nasze działania projektowe kończymy serdecznymi, gorącymi podziękowaniami dla wszystkich Przyjaciół i Partnerów projektu. Dla wszystkich przygotowaliśmy symboliczne dyplomy, które powędrowały w Państwa ręce za sprawą dzieci i opiekunów z poszczególnych grup. DZIĘKUJEMY również na łamach naszej strony!

Dziękujemy osobom prywatnym: Pani kurator Halinie Płockiej, Justynie Danielewskiej, Natalii Kalisz, Ewie Sygulskiej, Sylwii Kucharskiej, Karolinie Czerkawskiej, Żaklinie Stańczyk, Darii Ogrodowczyk, Dagnie Kidoń, Natalii Spychale, Natalii Krawczuk, Edycie Zajdlic, kapitanowi Ireneuszowi Kwiecińskiemu, leśniczemu Tadeuszowi Smejda, Zbigniewowi Sroce, Przemkowi Stańczakowi, Henrykowi Kozłowskiemu, Mateuszowi Delongowi, Andrzejowi Sieczkowskiemu, Łukaszowi z Bałut, Przemysławowi Buksińskiemu, Szymonowi Iwanowskiemu i Stanisławowi Zarębie.

A także firmom i instytucjom: Wypożyczalnia strojów „KostiumArt”, Łódzki Dom Kultury, Restauracja Łódka, Świetlica środowiskowa TPD na Księżym Młynie, Pizzeria Sycyliana, Dom Kultury Ariadna, Muzeum Kinematografii, Świetlica Podwórkowa, Stare Polesie/ Miejsce Spotkań, MPK Łódź, Planetarium- filia nr3 czp1 w Łodzi, Eska Dance Lab, Sklep Fanatyk, ?Frame?, Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo Bałucki Ośrodek Kultury, Ale robot, Centrum artystyczne PACZKA, Fit Fabric przy ul. Zgierskiej, Decalhon, Gouda Works, Restauracja LOKAL, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Pan Tu Nie Stał, Tari Bari Bistro, Siłownia „Mocni w Duchu”, Gokart Arena przy ul. Smugowej, Restauracja Rajskie Jadło w Galerii Łódzkiej, Fundacji FabLab Łódź, OFF Piotrkowska Center, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Teatrowi Pinokio i Centrum Kreatywnemu WI-MA przy ul. Piłsudskiego w Łodzi.

Podziękowania kierujemy również do pomysłodawców projektu, który mieliśmy możliwość w tym roku organizować, a także do wszystkich którzy głosowali na jego realizację w ramach Budżetu obywatelskiego miasta Łodzi na 2017 rok! Życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności w kolejnych jego edycjach.

 

Kapsuła czasu grupy poleskiej

Nasza grupa z Polesia zakończyła przygodę projektową oryginalnym artystycznym działaniem. Dzięki współpracy z artystami łódzkimi – grupą Robosexi (Roksana Kularska-Król i Sebastian Kularski) w ścianie Miejsca Spotkań pozostała ich autorska „Kapsuła czasu” w kształcie serca . Dzieci zatopiły w niej na wieczną pamiątkę swoje ukochane pamiątki i gadżety z tej wspólnej przygody.  Dziękujemy artystom za to piękne działanie! Fot. Magda.

Ostatni wspólny seans w Kinie BODO

Tuż przed świętami spotkaliśmy się jeszcze na ostatni wspólny projektowy seans w zaprzyjaźnionym Kinie BODO . W projekcji wzięły udział dzieciaki z trzech grup projektowych: Śródmieścia, Polesia i Widzewa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film a opiekunowie w tym czasie przygotowali dla nich paczuszki z popcornem zafundowanym przez streetworkerkę Małgorzatę. Takim filmowym akcentem weszliśmy w atmosferę świąt. Fot. ask.

Dziękujemy serdecznie za czapki od Pan tu nie stał!

Gorrąco dziękujemy w imieniu naszej poleskiej grupy za piękne, ciepłe czapki od Pan tu nie stał . Dzieciaki nie tylko zostały nimi obdarowane, ale wzięły też udział w warsztatach szycia skarpet świątecznych i robienia ozdób choinkowych. Bardzo dziękujemy za WIELKIE serce i cierpliwość i wyrozumiałość . Fot. ask, Magda.

Ho ho ho! Mikołajki 2017

Za nami spotkanie Mikołajkowe, które było jednocześnie okazją do wspólnego świętowania zbliżającego się końca naszego projektu. Było przedstawienie przygotowane przez grupę Łódź-Górna, tort okolicznościowy, Mikołaj (Paula, Robert ), prezenty, poczęstunek, projekcja pamiątkowego filmu i pokaz zdjęć z tych barwnych 10 miesięcy działań, a także ścianka fotograficzna wyposażona przez streetworkerkę Małgorzatę. Dziękujemy uprzejmie Galerii OFF Piotrkowska Center, że wytrzymała ten nasz gwar i nas ugościła . Fotorelację zrealizowała Lila Milewska.

Mój jest ten kawałek podłogi…

Nasza bałucka grupa pokazała nam jak ze smutnej, niewielkiej komórki – można zrobić „swój kawałek podłogi” Ktoś komórkę udostępnił, ktoś pomógł w jej urządzeniu, napracował się – i oto jest. Główna zasługa streetworkerek (Ola, Daria) i dzieciaków, jednak ślemy również serdeczne podziękowania za pomoc w remoncie i wsparcie rzeczowe dla: Joanna Piętkowska, Natalia Gorczyczewska, Magdalena Laurka, Ola Reszka, Małgorzata Krasoń, Malwina Jędrzejczak, Tomasz Urbankiewicz, Marzena Wiśniewska, Ola Grzybowska, Patrycja Wiśniewska, Ola Miklaszewska i Fab Lab Łódź. Dziękujemy! Fot. Daria

Warsztaty i film w Centrum Dialogu w Łodzi

Dziś gorrące i serdeczne podziękowania dla Centrum Dialogu Łódź a w szczególności kilku cudownych osób: Przemysława Buksińskiego, Dagny Kidoń, Natali Krawczuk, Natali Spychały i Łukasza z Bałut za możliwość wzięcia udziału naszej bałuckiej grupy w ciekawych warsztatach i realizacji filmu animowanego o Bałutach. Uprzejmie dziękujemy i czekamy na film, który zapowiada się naprawdę wspaniale . Fot. Daria

Atrakcje poleskiej grupy w ramach „Punktów Kultury”

Dzieci z naszego projektu, a także zaprzyjaźnionego Stare Polesie / Miejsce Spotkań biorą udział w projekcie Teatr Pinokio w Łodzi „Punkty Kultury”. Dzięki temu uczestniczą w wielu wyjściach i oryginalnych warsztatach twórczych. W ostatnim czasie odwiedzili m.in. wystawę maszyn Leonarda Da Vinci w EC1 Łódź – Miasto Kultury, a także wzięli udział we wspaniałych warsztatach sportowych prowadzonych przez Piotra Dabov ze SUPER SKATE Szkółka Piotra Dabov w CelSport. Dzieci są zachwycone Panem Piotrem i zajęciami, z całego serca DZIĘKUJEMY! Przede wszystkim także Pani Edyta Zajdlic, która realizuje projekt . Fot. M.Parszewska

Warsztaty świąteczne

W ramach poszukiwania świątecznej atmosfery i przygotowań do zbliżającej się wielkimi krokami imprezy Mikołajkowej zrealizowaliśmy warsztaty świąteczne. W trakcie dwóch spotkań chętne dzieciaki z grup: z Polesia, Śródmieścia i Widzewa przygotowywały własnoręcznie ozdoby choinkowe: aniołki i gwiazdki z makaronu, choinki z kokardek, a także łańcuchy z bibuły. Warsztaty prowadziła piękna Pani skrzat <3 Było kreatywnie i kolorowo. Zdj. ask

 


Warsztaty sitodruku vol.2

Dzięki pięknej fotorelacji Malwiny Jędrzejczak możemy ponownie zajrzeć do pracowni sitodruku, gdzie realizowaliśmy swój listopadowy cykl warsztatów. Tym razem prezenty świąteczne i pamiątki dla siebie zrobiły dzieciaki z Bałut i Widzewa. Wszyscy solidnie pracowali i bardzo dobrze czuli się w pracowni. Dziękujemy dziewczyny! Zdj. M. Jędrzejczak

 


Firmowe czapki ekipy z Bałut – WIELKIE DZIĘKI!

Dziś znowu serdecznie i z przytupem – bo dziękujemy dobrym ludziom Dzięki GOUDA WORKS?, który udostępnił swój projekt i tajemniczemu Dobremu Duszkowi, który go zmaterializował w postaci mega czapek – nasza bałucka ekipa wygląda Full Profeska Są piękni i mają cudne czapki. A na nich sławią Bałuty
fot. Malwina Jędrzejczak – też WIELKIE dzięki

 


Warsztaty sitodruku w pracowni BLOT

Przez trzy listopadowe dni gościliśmy na warsztatach w pracowni sitodruku BLOT. Dzięki pomocy prowadzących, drukowaliśmy gwiazdkowe prezenty świąteczne dla siebie i swoich bliskich. W warsztatach wzięły udział dzieciaki z pięciu dzielnic: Polesie, Śródmieście, Łódź-Górna, Widzew i Bałuty. Wszyscy poznaliśmy tajniki sitodruku. Serdecznie dziękujemy za gościnę i polecamy warsztaty u dziewczyn!  A BLOT – znaczy KLEKS
Fot. ask

 


Gra komputerowa już dostępna online. Dobrej zabawy!

Na darmowej platformie SCRATCH jest już dostępna gra komputerowa, którą zrealizowały dzieciaki z Polesia w ramach warsztatów tworzenia gier komputerowych zorganizowanych jako Meet and code dofinansowanego przez TechSoup Polska. Można w nią grać do woli a także komentować, przerabiać, lubić. Program, z którego korzystaliśmy jest darmowy i prosty w obsłudze, zatem zachęcam do dalszej nauki.
Gra zrealizowana jest przez dzieci podczas warsztatów „Znajdź miejską superbohaterkę (w sobie)!” 22.10.2017 – w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i inicjatywy Meet and Code. Akcja toczy się w Łodzi, przeszkody to wszystko to, co dzieci denerwuje w naszym mieście, miejskie superbohaterki to znane im kobiety, dziewczyny i kocica :) Pomysł na warsztaty i prowadzenie: Justyna Jakóbowska.
Współprowadzenie warsztatów: Karina Madej
Opieka nad projektem: Fundacja Zdrowe Dzieciństwo
Gościł nas: Lokal
Dofinansowano przez TechSoup Polska

Link do GRY


Łódź-Górna w Muzeum Kanału Dętka i Pasażu Róży

Co można zrobić ciekawego jesienną, deszczową porą? Ubrać się ciepło i wybrać do jednego z łódzkich muzeów! Do Muzeum Kanału Dętka i nieodległego Pasażu Róży wybrała się właśnie Kasia z dzieciakami z Łódź-Górna. Jak widać, dzieciaki bawiły się doskonale. Fot. Kasia T.

Serdeczne podziękowania dla Łódzkiego Domu Kultury

Złota, polska jesień powoli zaczyna zawiewać zimą. Prowadzenie działań streetworkerskich staje się coraz bardziej skomplikowane. Na szczęście nasze grupy mają przyjazne miejsca: instytucje, świetlice itp., które udostępniają im swoją przestrzeń. Dzisiaj składamy WIELKIE, serdeczne    Uradowała podziękowania dla Łódzkiego Domu Kultury, który bezpłatnie udostępnia salę do zajęć dla naszej widzewskiej grupy. A ta z kolei chętnie dzieli się tą przestrzenią z innymi grupami. W imieniu wszystkich dzieciaków: pięknie dziękujemy! Fot. Lila Milewska

Poleska grupa stworzyła grę komputerową

Dzieciaki z Polesia wzięły udział w warsztatach tworzenia gier komputerowych w aplikacji Scratch zorganizowanych w ramach Meet and code dofinansowanego przez TechSoup Polska. Tematem była wariacja na temat zabawy w chowanego. Dzieci zaprojektowały postacie, przeszkody oraz tło ? łódzki krajobraz. Z pomocą instruktorek wykorzystały stworzone elementy do zaprogramowania gry. Warsztaty rozwijały zdolności manualne, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia, a także uczyły podstaw tworzenia gier komputerowych poprzez zabawę.
Fot. ask

Warsztaty scenograficzne w Miejscu Spotkań

Nasza poleska grupa dzieciaków wzięła udział w warsztatach scenograficznych w zaprzyjaźnionym Miejscu Spotkań organizowanych przez Teatr Pinokio w ramach projektu „Punkty Kultury”. Dzieciaki miały za zadanie wizualizować swoje ulubione wspomnienie. To dopiero początek atrakcji przewidzianych w ramach projektu. Punktem kulminacyjnym będzie przedstawienie. Fot. ask

Łódź-Górna odwiedziła jednostkę straży pożarnej

Grupa z Łodzi-Górna wybrała się w odwiedziny do jednostki Straży Pożarnej przy ulicy Strażackiej. Ciepło przyjęte przez strażaków dzieciaki dowiedziały się na czym polega na co dzień ta ciężka pracy, a także miały okazję poznać potrzebny sprzęt. Nie tylko zobaczyć, ale nawet przymierzyć! To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie, które doszło do skutku dzięki dowódcy – Panu Ireneuszowi Kwiecińskiemu. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy! Fot. Beata

Pięknie dziękujemy! Polecamy Lokal

Dziękujemy Andrzejowi Sieczkowskiemu i całej ekipie ciepłego, otwartego miejsca jakim jest Lokal za darmową ucztę i sympatyczną gościnę. Dzieciaki degustowały dwa dania i pyszne lemoniadki. Menu Lokalu to nowe dla nich smaki i inspiracje Uradowała nas swoim przyjściem jeszcze jedna dobra dusza – Pani Teresa Latuszewska-Syrda z Fundacja Urban Forms, która obdarowała nas upominkami i wiadrem kolorowej kredy. Nasze całe dla Państwa! Fot. Daria

Piękna, jesienna sesja na Widzewie

Nastała już na dobre złota, polska jesień. W mijającym tygodniu wyjątkowo złota, piękna i słoneczna. Taka pogoda to wymarzone warunki do naszych działań. Korzystając z uroków przyrody nasza widzewska grupa zrobiła sobie piękną, jesienną sesję w parku. Trwaj chwilo, trwaj, jesteś taka piękna! Fot. Małgorzata Cyrańska

Pomagamy upiększyć Miejsce Spotkań

Jest takie cudowne miejsce, gdzie nie tylko mogą się spotykać mieszkańcy Starego Polesia, ale znaleźli przyjazną przystań uczestnicy naszego projektu. To Stare Polesie / Miejsce Spotkań. Ostatnio, nasza profesjonalna ekipa remontowa pod opieką Pauli i Magdy pomagała w akcji upiększania: malowała ściany, sadziła nowe rośliny. Z taką pomocą robota szła fachowo Fot. Paula

Wspólne gotowanie grupy Łódź-Górna

U dzieciaków z Łódź-Górna odbyło się wielkie, wspólne gotowanie. W menu: zupa pomidorowa z makaronem, kluski śląskie z gulaszem, marchewka z jabłkiem skropiona soczystą cytryną. Zdaje się, że wszystko wyszło pysznie. Uwaga, fotorelacja grozi ślinotokiem! Fot. Beata

Warsztat socjoterapeutyczny o agresji

Grupy z Bałut i Widzewa wzięły udział w warsztacie dotyczącym tematu „agresji”, prowadzonym przez socjoterapeutkę Anię. W formie różnorodnych zadań grupowych uczestnicy przepracowali temat agresji i doszli wspólnie do budujących wniosków. Jedno ze zdań podsumowania warsztatu brzmiało: „Agresja to nie jest sposób na życie”. Takie mądre dzieciaki mamy w projekcie! Fot. ask

Robimy czołówkę do filmu

W trakcie kolejnych warsztatów filmowych robiliśmy scenografię miasta – jako tzw. czołówkę do naszego filmu projektowego. Dzieciaki i Panie opiekunki;) spisały się na medal. Zdjęcia wyszły pięknie. Po owocnej pracy zjedliśmy zasłużony poczęstunek, który dzieci same przygotowały. Działaliśmy tak sprawnie, że zostało nam nawet trochę czasu na przebieranki:) Fot. ask

Widzewska grupy na Light Move Festival

Jeśli w naszym mieście dzieje się tak ciekawie jak na Light Move Festival, to z pewnością nie opuści tych wydarzeń nasza widzewska grupa. Oto piękna fotorelacja z pierwszej linii frontu.  Fot. Małgorzata

Przemek i Anielisko w studio nagraniowym

Dzieciaki ze świetlicy Anielisko pod opieką naszego streetworkera Przemka w studio nagraniowym w Bajkonurze zrealizowały nagranie wiersza Władysława Broniewskiego – Łódź. Utwór ten będzie stanowił główną ścieżkę dźwiękową naszego filmu projektowego.  Było profesjonalnie i inspirująco. Serdecznie dziękujemy wszystkim twórcom – tym dużym i małym. A efekty dostępne w zakładce „Nagrania”, a także na naszym projektowym kanale youtube. Fot. ask

Finał „podwórkowej Ligii Piłkarskiej – włącz się do gry”

Oto fotorelacja Beaty z finału podwórkowej ligi piłkarskiej, w której uczestniczyły wszystkie nasze grupy. W finale wzięła udział grupa z Łodzi-Górnej i emocje, jak zawsze, były wielkie. Przeżyjmy to jeszcze raz! Fot. Beata

Mecz kobiecej ekstraklasy w kosza

Streetworkerka Ola zaprosiła swoich podopiecznych na mecz kobiecej ekstraklasy w kosza. Chłopaki dostali jedyną w swoim rodzaju możliwość zrobienia sobie zdjęć z drużyną Widzewa. No i ekstra;) Fot. Katarzyna Bukowiecka

Łódź-Górna kibicuje

Tym razem ekipa z Górnej wybrała się na mecz ŁKS Budowlani Łódź -RC Lechia Gdańsk, a także Rugby-ŁKS. Oto kilka zdjęć z ich doświadczeń zapalonego kibica. Fot. Łódź-Górna

Tytus, Romek i A’Tomek – wystawa

Naszych dzieciaków nie mogło zabraknąć na pierwszej w historii tak dużej wystawie poświęconej Tytusowi, Romkowi i A’Tomkowi, która została zrealizowana w ramach Festiwalu Komiksu w EC1 Łódź.Jako pierwsza odwiedziła wystawę widzewska grupa. Dzieciaki miały okazję wwiercić się do głębi Ziemi, skorzystać z wannolotu bądź wskoczyć na grzbiet Rozalii – mechanicznego konia.  Fot. Małgorzata

Nasz wakacyjny ranking – Najciekawsze miejsca

Wakacyjny czas spędziliśmy bardzo aktywnie – przemierzając ulice, miejsca publiczne i zakamarki Łodzi. Korzystając z dużej ilości czasu i sprzyjającej pogody podróżowaliśmy w poszukiwaniu miejsc przyjaznych dzieciom i przystosowanym do spędzania tam dłuższego czasu – na spacerach, leżakowaniu, pływaniu i wesołej zabawie. W Łodzi i okolicach jest takich miejsc coraz więcej. Po tych dwóch miesiącach aktywności postanowiliśmy przygotować swój subiektywny ranking najciekawszych łódzkich miejsc, w których za darmo, bądź za niewielką opłatą można spędzić niezapomniany wakacyjny dzień i doskonale się bawić. Oto wyniki:

 

Nasz wakacyjny ranking – Imprezy/wydarzenia

Wakacyjny czas spędziliśmy bardzo aktywnie – przemierzając ulice, miejsca publiczne i zakamarki Łodzi. Bardzo chętnie braliśmy również udział w atrakcyjnych darmowych, bądź symbolicznie płatnych, imprezach i wydarzeniach na terenie Łodzi. Okazało się, że w okresie wakacji jest ich naprawdę spora ilość. Po tych dwóch miesiącach aktywności postanowiliśmy przygotować swój subiektywny ranking najciekawszych łódzkich imprez/wydarzeń kierowanych do łódzkich dzieciaków. W głosowaniu wzięły udział wszystkie nasze grupy. Oto wyniki:

 

Pocztówka z pozdrowieniami do Pani Prezydent

Do czego służy Poczta Polska? Jak wypisać pocztówkę z zachowaniem form grzecznościowych i prawidłowo zaadresować kopertę? Jak wysłać serdeczne pozdrowienia w formie innej niż internetowa? Tego nauczyły się dzieciaki z widzewskiej grupy pod okiem Kasi i Małgorzaty. A do Pani Prezydent zostały wysłane serdeczne pozdrowienia. Fot. Małgorzata

 

Działalność twórcza widzewskiej grupy

Dziś fotorelacja z działań twórczych naszej widzewskiej grupy pod przewodnictwem Kasi i Małgorzaty. Na tapecie: gliniane tabliczki vel płaskorzeźby Takie mamy zdolne dzieciaki! Fot. Kasia

 

Warsztaty taneczne w Eska Dance Lab

Dzisiaj kolejne, radosne podziękowania Dziękujemy Eska Dance Lab E D L za wspaniałe warsztaty taneczne, w których mogą brać udział nasze dzieciaki z Widzewa i Polesia. A w szczególności dobrą energię kierujemy w stronę trenerów: Sylwii „Eski” Kucharskiej , Marcina „Markeba” Kębłowskiego i Mateusza „Mattzzy” Krzywkowskiego WIELKIE serdeczne dzięki! Fot. Małgorzata

 

Bałuckie ulice ożywione

W ramach projektu „Bałuty ożywione – bazar pomysłów” nasze dzieciaki w Bałucki Ośrodek Kultury za pomocą długopisów 3d i dzięki pomocy Pana Mateusza ożywiły tabliczki swoich ulic. Powstałe prace będzie można obejrzeć 5 listopada wyeksponowane na naszym nowym Dworcu Fabrycznym. Już teraz zapraszamy! Fot. Daria

 

Fotorelacja z basenu

Wakacyjny czas chętnie spędzaliśmy na basenie – ćwicząc formę i ciesząc się ze wspólnej zabawy. Przedstawiamy piękną fotorelację z wodnych zabaw bałuckiej grupy. Radość i cudowna beztroska. Fot. Katarzyna Bukowiecka

 

Dziękujemy za gadżety i witaminy

Serdeczne podziękowania składamy pracownikom firmy Aflofarm za podarowanie dodatkowych gadżetów do naszych wyprawek szkolnych. Dziękujemy również za pyszną porcję zdrowia w postaci Magmisi – owocowych żelek z magnezem dla dzieci. Wstępujemy zdrowo i owocowo w ten nowy rok szkolny!

 

Serdeczne podziękowania od dzieciaków z Bałut

Serdeczne podziękowania od naszej bałuckiej grupy dla firmy Decathlon Polska, a także czterech cudownych osób z FitFabric: Kasi Jassa, Karoliny Czerkawskiej, Żakliny Stańczyk i Darii Ogrodowczyk z TriDasza za treningi i sportowe upominki. WIELKIE dzięki od nas wszystkich i ucałowania od obdarowanej grupy!

 

Ekipa ze Śródmieścia w rozgrywkach Ligii Podwórkowej

Dzięki Pani Katarzynie mamy również piękną pamiątkę z występów ekipy ze Śródmieścia w ramach Ligii Podwórkowej. Bardzo dziękujemy za fotorelację! Fot. Katarzyna Bukowiecka Luteracka

 

Bajceps Team z Bałut w rozgrywkach Ligii Podwórkowej;)

Okres wakacyjny nasza grupa z Bałut spędziła bardzo aktywnie. Dzieciaki mocno zaangażowały się w rozgrywki Ligii Podwórkowej. Bardzo dziękujemy za piękną, obszerną fotorelację z ich zmagań, radości i świetnej zabawy! Fot. Katarzyna Bukowiecka Luteracka

 

Wyprawki szkolne dla dzieciaków

W ramach projektu udało się nam zakupić skromne wyprawki dla 60-ciu dzieci najbardziej potrzebujących wsparcia przed nowym rokiem szkolnym. Wyprawki wzbogaciły produkty przekazane przez Decathlon (wyprawki sportowe dla dzieciaków z Bałut), a także gadżety i witaminy od firmy Aflofarm. Fot. ask

 

Nowy rok szkolny przywitaliśmy w Kinie Bodo

Od poniedziałku, 3-go września, dzieci wracają do szkoły. Nowy rok szkolny większą grupą przywitaliśmy na wspólnej projekcji w zaprzyjaźnionym Kinie Bodo. Spotkaliśmy się z grupami: ze Śródmieścia, Widzewa, Bałut i Polesia. Był poczęstunek i spontaniczne konkursy naszego wulkanu energii – cioci Małgorzaty;) Fot. ask

 

Rowery wodne na Stawach Stefańskiego

Lato powoli dobiega końca i wieczorami czuć już jesień. Ale u nas jeszcze ostatnie letnie przyjemności i zabawy na świeżym powietrzu. Widzewska grupa wybrała się na wodną przejażdżkę, rozwiązując w międzyczasie plenerowe zadania. Fot. Małgorzata, Kasia

 

Park linowy w Parku Julianowskim

Nasz projekt zdecydowanie dowodzi, że nie wszystkie ciekawe atrakcje dla dzieci w Łodzi są płatne. W lipcu został np. oddany do użytku bezpłatny park linowy w Parku Julianowskim. Park powstał w ramach projektu „Park Julianowski – rozbudowa XXI wieku” finansowanego z budżetu obywatelskiego. Już jest fantastycznie, a jak zapowiadają realizatorzy, nie jest to jeszcze koniec tej inwestycji. Serdecznie polecamy! Fot. Małgorzata, Kasia

 

Drużyna ze Śródmieścia

Chłopaki ze Śródmieścia wakacje spędzają głównie grając w piłkę, trenując i… wygrywając:) Gratulujemy serca do piłki i trzymamy kciuki za wszystkie przyszłe radości z nią związane! Fot. Aneta, Przemek

 

Sto lat dla naszych dzieciaków!

W naszym projekcie bierze już udział ponad 120 uczestników i coraz częściej mamy okazję świętować wspólnie ich urodziny. Oto fotorelacja z przyjęć urodzinowych zorganizowanych przez streetworkerki dla dzieciaków z Polesia – Sto cudownych lat dla Roksany i Julka! Fot. Magda, Paula

 

Latający Dom Kultury

W okresie wakacji jeden z Domów Kultury latał po całym mieście ucząc, bawiąc i organizując kolorowo czas dzieciom, które nie wyjechały na wakacje. Latający Dom Kultury, to projekt realizowany przez Fundację FORM ART. Gratulujemy pomysłu, wykonania i bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w zajęciach, z której z radością skorzystały nasze grupy z Polesia i Widzewa. Fot. Magda, Paula

 

Ścianka wspinaczkowa

Staramy się, aby dzieci dzięki udziałowi w naszym projekcie rozwijały się, wzrastały w siłę i przekraczały swoje ograniczenia. Czasami robimy to całkowicie dosłownie, np. stawiając przed nimi nowe, sportowe wyzwania. Dobrym przykładem jest ścianka wspinaczkowa. Fot. Magda

 

Park trampolin Saltos

Jest takie miejsce w Łodzi, gdzie dzieci mogą się naprawdę wyskakać. Zdarza się nam tam bywać, tym razem odbyło się to z wyjątkowej okazji – urodzin Julka. Fot. Paulina

 

Gra terenowa na Lublinku

Z inicjatywy grupy Łódź-Górna, która była głównym organizatorem wydarzenia, 29 lipca odbyła się gra terenowa na terenie Lublinka. Wygrani uczestnicy gry otrzymali atrakcyjne nagrody: udział w treningu łuczniczym i wyjście do parku trampolin Saltos. Na wszystkich po udanej zabawie czekał smaczny poczęstunek. Fot. Łódź-Górna

 

Łódź-Górna na sportowo

Grupa z Łódź-Górna preferuje aktywne spędzanie czasu. Uwielbiają taniec, gry terenowe, ale poznają również różne dyscypliny i odwiedzają obiekty sportowe. Oto fotorelacja z ich uczestnictwa w wyścigach na stadionie żużlowym drużyny Orzeł Łódź, a także meczu piłkarskim Łódź Widzew – Sokół Aleksandrów łódzki. Fot. Beata, Karolina.

 

Warsztaty graffiti z Egonem Fietke

W ramach obchodów 594 urodzin Łodzi dzieci z naszego projektu wzięły również udział w warsztatach realizowanych przez Teatr Nowy w Łodzi. Cztery grupy uczestniczyły w warsztacie z graffiti prowadzonym przez Egona Fietke – uznanego artysty, który współtworzył pierwszą falę polskiego graffiti sprayowo-szablonowego. Zdj. Małgorzata Cyrańska

Instalacja z wstążek

Wielka duma. Nasza widzewska grupa pod opieką Małgorzaty i Kasi wzięła udział w realizacji instalacji z wstążek, która po raz kolejny zagościła na Starym Rynku w Łodzi. Tym razem stanowi ona jedną z atrakcji w ramach obchodów 594 urodzin naszego miasta. Autorem instalacji jest Pan Jerzy Janiszewski. Instalacja to 42 km wstążek, które nasze dzieciaki pomogły okiełznać. Dzięki temu znaleźli się jako wykonawcy na oficjalnej stronie projektu: Wstążki Urban Forms. Pomagała też grupa z Polesia. Zdj. Małgorzata, Paula

Na basenie

Naszą ulubioną aktywnością w czasie wakacyjnych upałów są wizyty na basenie.

Festiwal Kolorów

Wakacyjny czas w naszym mieście obfituje w wiele ciekawych atrakcji. W wielu z nich biorą udział również uczestnicy naszego projektu. Jednym z przykładów jest Festiwal Kolorów, który odbył się na łódzkich Błoniach. W Festiwalu Kolorów wzięły udział grupy z Polesia, Łódź-Górna i Bałut. Fot. Paula, Karolina

Wizyta w łódzkim ZOO

W czasie wakacji warto spędzać czas na świeżym powietrzu i odwiedzać zwierzęta w łódzkim Zoo. Tam włóaśnie wybrała się grupa z Łódź-Górna. Zdj. Karolina

Warsztaty taneczne (breakdance)

Ostatnie czerwcowe warsztaty, to warsztaty taneczne z Krzysztofem Ziębą z Fundacji Art of Breaking prowadzącej szkołę tańca Breaknuts Dance Studio. Warsztaty odbyły się w Wi-mie, tym razem, ze względu na dużą ilość uczestników, ugościł nas w swojej przestrzeni Teatr Zamiast. Uprzejmie dziękujemy! Zrealizowaliśmy dwie tury warsztatów, w których wzięły udział dzieciaki z: Łódź-Górna, Polesia, Bałut i Śródmieścia. W dzieciakach jest wola i chęć kontynuacji nauki, jest to więc początek naszej pięknej, tanecznej historii.

Hurra, wakacje! Wizyta na Stawach Jana

A co tam letnie deszcze, nic to, że letnie burze. Tak właśnie nie bacząc na kapryśną pogodę świętowała początek wakacji nasza widzewska grupa. Obrany kierunek – Stawy Jana. A tam: grillowane kiełbaski, kąpiel na miarę możliwości, leżakowanie, zabawy i przechadzki pod dywanem;) Oby całe wakacje były dla dzieciaków tak miłe.

Warsztaty – robiliśmy latawce

W ramach jednej z naszych czerwcowych śród warsztatowych robiliśmy latawce. Skorzystaliśmy z zaplecza warsztatu FabLabu a wstępne testy robiliśmy na dziedzińcu Wi-My. Zrobienie stabilnego, solidnego a do tego pięknie się prezentującego latawca – to nie taka prosta sztuka. Pierwsze starania za nami a teraz dążymy do mistrzostwa. W warsztatach wzięły udział dzieciaki z grup: Łódź-Widzew, Bałuty i Polesie.

Wizyta w Planetarium

W ramach naszej czerwcowej akcji „Drzwi Łodzi otwarte dla dzieci” odbyliśmy w drugim tygodniu czerwca wizytę w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym na ul. Pomorskiej 16A. Silna reprezentacja projektu odbyła (z podziałem na grupy) lekcje astronomii w planetarium, a także bardzo ciekawe lekcje eksperymentów fizycznych. Było wesoło i pouczająco. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie!

Przedstawienie w Teatrze Wielkim

Dzięki uprzejmości Teatru Wielkiego, który zaoferował nam preferencyjną cenę za bilety, 60 osób z naszego projektu mogło wziąć udział 1 czerwca w balecie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Oto krótka fotorelacja. Zdj. Małgorzata Cyrańska

Klipa – gra podwórkowa

Klipa to typ popularnej niegdyś gry podwórkowej, będącej głównie rozrywką dzieci (Wikipedia). Do jej przeprowadzenia potrzebna jest kreda i dwa kije (dłuższy i krótszy). I kilkoro zaciętych, sprawnych zawodników z poczuciem humoru. Nasi streetworkerzy grają z dzieciakami i w takie, trochę zapomniane, gry. Zdj. Małgorzata Cyrańska

Treningi – wtorek, czwartek

Są takie dwa dni w tygodniu, kiedy naszym dzieciakom na pewno łatwiej dobudzić się rano. I co ciekawe, nie jest to weekend:) We wtorki i czwartki przychodzą po szkole na treningi, które prowadzi streetworker Bartek. Zdj. Małgorzata Cyrańska

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowaliśmy na początku czerwca piknik w parku w WI-MA. Odbył się żywiołowy koncert i warsztaty prowadzone przez Folk’n’Roll, był grill, owocowe przekąski, gry, zabawy, figle i psoty. A nad całością czuwały śmieszno-straszne stwory wyrwane wprost z bajek. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas Fot. Lila Milewska

II Turniej Świetlic Środowiskowych

Dzięki zaproszeniu Centrum Służby RodzinieŚwietlicy M.Łodzi Niegniewni nasze dzieciaki wzięły udział w II Turnieju Świetlic Środowiskowych. Drużyna młodszych chłopców wróciła z laurami (wicemistrzostwo!), ale każdy z zawodników pozostawił na boisku całe swoje serce. Dla nas wszyscy są wygrani i na pewno nie przestaną dalej brać udział w treningach z trenerem Bartkiem:)

Warsztaty cyrkowe z Zuzą

Nasz cyrkowy cykl warsztatów rozpoczęliśmy od poznania podstaw sztuczek cyrkowych. Dzięki magicznej prowadzącej z Otwartej Przestrzeni Cyrkowej Carnival dobrze się bawiliśmy, ale także ćwiczyliśmy swoją sprawność i koncentrację. A to wszystko w pięknym parku Wi-My. Zdj. Lila Milewska

Muzeum Kanału Dętka i Muzeum Historii Miasta Łodzi

W ramach naszego czerwcowego wydarzenia „Drzwi Łodzi otwarte dla dzieci”, które objęła swoim patronatem Pani Prezydent, w pierwszej kolejności udaliśmy się do łódzkich muzeów: Muzeum Kanału Dętka i Muzeum Miasta Łodzi. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w muzeum, jednak z pewnością nie ostatnia. Szczególne podziękowania kierujemy do charyzmatycznego Pana przewodnika z Dętki, który nie tylko przybliżył nam historię powstania Łodzi, ale pozwolił radosnym wrzaskiem zbudzić ducha mamuta Mańka. Jeśli środowym popołudniem poczuliście Państwo w okolicach Placu Wolności tąpnięcie ziemi – to nie było trzęsienie ziemi. To byliśmy my I to nie było nasze ostatnie słowo:)

W pracowni u artystki Natalii Kalisz

Co można zrobić kiedy deszcz i niepogoda? Np. odwiedzić pracownię zaprzyjaźnionych artystów. To właśnie zrobiła grupa z Łodzi Widzewa i podzieliła się z nami urokliwymi zdjęciami z wizyty. Dzieci poznały tajniki pracy artystki i wykonały w jej twórczej przestrzeni własne laurki. Dziękujemy za inspirację i gościnę! Zdj. Małgorzata Cyrańska

Treningi z Bartkiem

Dzięki naszemu streetworkerowi Bartkowi, nasze dzieciaki mają profesjonalne treningi, które uwielbiają. Chłopaki trenują przed II Turniejem Świetlic Środowiskowych a my już zaczynamy trzymać kciuki, bo na boisku czują się jak ryba w wodzie. Dlatego mają w nas naprawdę oddanych fanów!)

Wielka Animajówka w Muzeum Kinematografii

Ciepła wiosenna pora sprzyja korzystaniu z plenerowej oferty kulturalnej miasta. Mocnym punktem na mapie Łodzi są propozycje Muzeum Kinematografii skierowane do najmłodszych widzów. Nasza grupa z Widzewa chętnie skorzystała z proponowanych atrakcji: zabaw, animacji i projekcji filmowej.

Noc Muzeów 2017

Jak większość łodzian, tak i nasze grupy wybrały się dziś na miasto w ramach Nocy Muzeów. Udany dzień ma za sobą ekipa z Górnej. Najpierw zaliczyli mały falstart w radiowej trójce docierając tam o godzinę za wcześnie. Zmęczeni czekaniem powędrowali posilić się do zaprzyjaźnionej restauracji Włoszczyzna. Najedzeni zrobili mini sesję zdjęciową na ulicy Piotrkowskiej i w zabytkowym tramwaju. Wśród dzieciaków z tego zespołu nawiązują się pierwsze przyjaźnie i więzi mogące być początkiem czegoś niezwykłego. Te ciepłe emocje doskonale widać na zdjęciach.

Wrotki – nasza miłość

W maju to właśnie na wrotkach zdobywamy formę i hart ducha. Wszystko to dzięki niezwykle przyjaznemu miejscu: łódzkiej wrotkarni KołoWrotki. Serdecznie dziękujemy i polecamy taką aktywność dla dużych i małych.

                                 Noc Muzeów w Opalenicy i Poznań

 

Za nami pierwszy, dłuższy wyjazd. Przejechaliśmy 500 km a przenieśliśmy się nie tylko w przestrzeni, ale i czasie. Dzięki gościnności Urzędu Miasta Opalenicy i opiece Pana Krzysztofa Kasperczaka, któremu za wszystko serdecznie dziękujemy, 13 maja mogliśmy odbyć żywą lekcję historii. Uczestniczyliśmy w dwóch inscenizacjach historycznych zrealizowanych w ramach Nocy Muzeów w Opalenicy. W inscenizacjach wzięła udział ponad setka pasjonatów, rekonstruktorów z całej Polski. Efekt ich pracy jest dla nas niezapomnianym przeżyciem. W dniu kolejnym udaliśmy się jeszcze do Poznania, pospacerować po Starym Rynku. I wróciliśmy – cali, zdrowi i zadowoleni. Poniżej nasza fotorelacja z wyjazdu.

Gra terenowa i ognisko

Wraz z początkiem maja, korzystając z dobrodziejstwa pogody ekipa z Łodzi Górnej wraz z podopiecznymi bawiła się w Uroczysku Leśnym Lublinek. Gra terenowa i ognisko zorganizowane zostały z myślą o integracji między uczestnikami naszego projektu a wychowankami Świetlicy Środowiskowej „M.Łodzi Niegniewni”. Podziękowania dla Pana leśniczego Łódzkich Lasów Tadeusza Smejdy, bez pomocy którego impreza nie odbyłaby się.

Spektakl „Error 404″ w Fabryce Sztuki

W nasz projekt angażujemy dzieci z różnych grup wiekowych i proponowane aktywności dostosowujemy do ich potrzeb. Ze starszą grupą wybraliśmy się ostatnio do Teatru Chorea w Fabryce Sztuki na spektakl grupy Take Over – Error 404. Spektakl to jedna z propozycji w ramach festiwalu Retrospektywy 2016.

Jak smakuje włoska pizza?

Przekonaliśmy się ucztując w restauracji Włoszczyzna. Próbowaliśmy włoskim klimatem odczarować deszczową pogodę.

Treningi piłkarskie

Trenujemy i montujemy drużynę na czerwcowy Drugi Turniej Świetlic Środowiskowych. Uczymy się od najlepszych;)

Podziękowania dla Biura Promocji Miasta Łodzi

Biuro Promocji Miasta Łodzi podarowało nam praktyczne, pojemne torby szyte z banerów i mapy miasta, aby ułatwić nam pracę w terenie. Uprzejmie dziękujemy!

Kręgle

Czasami, zwłaszcza kiedy pada, chodzimy na kręgle. Ta gra to naprawdę sporo emocji.

Piłka nasza wielka i spełniona miłość

W piłkę gramy w każdej możliwej postaci. W dni deszczowe ćwiczymy formę i zbieramy siły, aby móc później brylować na prawdziwym boisku. Nasze dzieciaki, to prawdziwe futbolowe diamenty!

Warsztaty animacji i film o Łodzi

W ramach warsztatów animacji filmowej rozpoczęliśmy realizację filmu o naszym mieście. Pierwszymi, bardzo kreatywnymi animatorami są Julka i Kuba. Pracę nad filmem będziemy kontynuować przez najbliższym miesiąc a premierę planujemy na 1 czerwca.

BODO kina się chodzi

Korzystając z przerwy świątecznej spędziliśmy miło czas w kinie Bodo i figloraju.

Święta Wielkanocne

Podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej KAZiK, jednej z naszych stacjonarnych baz projektowych, opowiadają nam o swoim przeżywaniu świąt. Miłego słuchania!

 

Gra gitara

Gościnnie u Krzyśka w kanciapie muzyków.

Robimy zdrowe soki

W ramach warsztatów żywieniowych z Owocnymi realizowaliśmy autorskie soki i koktajle. Było pysznie.

Parkour

Sztuka przemieszczania się po łódzkich ulicach;)

Łódź Górna

Fotorelacja z etapu diagnozy dzielnicy Łódź Górna. Pracują na tym terenie: Kasia i Paweł.

Śródmieście

Dzielnica Śródmieście to obszar pracy środowiskowej Anety i Przemka. Podzielili się z nami zdjęciami z okresu diagnozy terenu.

Poleskie impresje

Kilka kadrów z etapu diagnozy łódzkiego Polesia. Reportaż Magdaleny Parszewskiej

Dwudniowe szkolenie dla streetworkerów

W dniach 25-26.03.2017 w Łodzi przeprowadziliśmy 20 godzin szkoleń dla zespołu streetworkerów.